Ką daryti, jei atsitiko taip, kad įsigyto automobilio negalima įregistruoti (areštuotas) – plačiau konsultacijoje, bet geriau kad taip neįvyktų. Kiekvienam sandoriui reikia skirti laiko, pinigų. Jei jau perkamas automobilis, mokama didelė pinigų suma, tai tikriausiai vertėtų ne tik automobilio savininką pamatyti (ar bent tinkamą įgaliojimą; įdomu tai, kad dar dažnai kitiems nepatogu ar net nesvarsto galimybės asmens dokumentų paprašyti), bet ir pasidomėti automobilio būkle. Jei nėra galimybių ar žinių kaip ir ką daryti, tai nuvykus į Regitrą kartu su pardavėju, bent bus patikrinta pardavėjo tapatybė, dokumentai, jei areštuotas automobilis, tai jo ir neįregistruosite. Automobilio pirkimui tikriausiai itin didelės skubos nėra, galima tą daryti apdairiai, ypač jei perkama iš pavienių fizinių asmenų, radus skelbimą. Formaliai automobilį galima nusipirkti bet kur ir bet kada pasirašant laisvos formos rašytinę sutartį. Įregistruoti galima vėliau. Bet jei paaiškėja, jog jis areštuotas – be (buvusio savininko) kreditoriaus sutikimo jo neįsiregistruosi. O būna, kad paaiškėja, jog automobilis paieškomas…
Dėl automobilio kainos, tai nurodant ją mažesnę nei reali, pirkėjas rizikuoja ne tik tais atvejais, jei automobilio nebus įmanoma įregistruoti (reikės grąžinti), jei automobilio būklė paaiškės ne tokia, kokia aptarta sutartyje, bet ir tais atvejais, jei pardavėjas turi kitų kreditorių, o automobilį parduos už mažesnę nei rinkos kaina. Tokiu atveju kreditoriai, sužinoję apie tokį sandorį, gali jį ginčyti, t.y. vieną gražią dieną ir ieškinio galima netikėtai sulaukti.
Taigi, išvada tikriausiai tokia būtų: gerai, jei gerai. Tačiau jei nepasiseks, tuomet kaltinti, visų pirma, reiktų save. Kad to nereikėtų, manau, vertėtų elgtis apdairiai, protingai ir nekasdieniniams sandoriams skirti daugiau dėmesio.

Plačiau VersloSavaite.lt

 

Komentarai