Advokato Naujienos

Kam atitenka skolos skolininko mirties atveju?

Paveldint turtą, paveldimos ir skolos. Tačiau jei žinoma, kad turto nėra, tai galima atsisakyti priimti palikimą – skolos paveldimos nebus. O šiaip, jei jau iškilo klausimas dėl palikimo priėmimo, manau, vertėtų jį priimti pagal antstolio sudarytą apyrašą. Tokią galimybę notarai žino ir paprastai apie pasinaudojimą ja pasiteirauja. Tokiu atveju būna aiškus paveldimas turtas ir tikslūs įsipareigojimai.

Plačiau.. ->

Nusipirkau areštuotą automobilį, ką daryti?

Ką daryti, jei atsitiko taip, kad įsigyto automobilio negalima įregistruoti (areštuotas) – plačiau konsultacijoje, bet geriau kad taip neįvyktų. Kiekvienam sandoriui reikia skirti laiko, pinigų. Jei jau perkamas automobilis, mokama didelė pinigų suma, tai tikriausiai vertėtų ne tik automobilio savininką pamatyti (ar bent tinkamą įgaliojimą; įdomu tai, kad dar dažnai kitiems nepatogu ar net nesvarsto galimybės asmens dokumentų paprašyti), bet ir pasidomėti automobilio būkle. Jei nėra galimybių ar žinių kaip ir ką daryti, tai nuvykus į Regitrą kartu su pardavėju, bent bus patikrinta pardavėjo tapatybė, dokumentai, jei areštuotas automobilis, tai jo ir neįregistruosite.

Plačiau.. ->

SMURTĄ PRIEŠ MANE naudoja vaiko motina

Dėl vaiko gyvenamosios vietos nustatymo kyla nemažai klausimų, ypač jei vienas iš tėvų gyvena ar išvyksta į užsienį. Nėra legvos tokios bylos nei tėvams, nei teismams, tik jautriausios – vaikams. O jei besiaiškinant tarpusavio santykius greta civilinių, dar ir baudžiamųjų bylų randasi… Bet visus klausimus galima išspręsti.

Plačiau.. ->